UAB "Alera"

Čia prašome įrašyti savo šūkį

Atliekame geoterminio šildymo montavimo ir remonto  darbus

Norėdami susisiekti su mumis, užpildykite atsakomojo skambučio formą. Mes pažadame atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus.

 Geoterminis šildymas – pastatų šildymo sistema, naudojanti Žemės gelmių šilumą 

Saulės šiluma kaupiasi visur aplink mus - žemėje, vandenyje, ore. Kad ir kur gyventumėte, jūsų aplinkoje yra šilumos, kuria galima naudotis nemokamai ir šildyti savo namą.

Geoterminis šildymas yra visiškai ekologiškas. Į aplinką neišskiriama jokių dujų ar kitokių kenksmingų medžiagų. Žemės energijos naudojimas padeda išsaugoti švarią aplinką jūsų pačių kieme.

Šalyse, kuriose gausu karštųjų versmių, šildymui dažnai naudojama jų energija. Didžiojoje pasaulio dalyje naudojama paviršiniuose žemės sluoksniuose susikaupusi Saulės energija. Geoterminis šildymas montuojamas ir privačiuose namuose, ir didesniuose objektuose, tokiuose kaip viešbučiai, mokyklos, šiltnamiai, įvairios gamyklos ir kitur.

Sistemą sudaro trys pagrindinės grandys:

Kolektorius
Šilumos siurblys
Akumuliacinė talpa (boileris) su vandens šildytuvu (katilu) 

Kolektorius                     

Tradiciškai tai yra vamzdinis kaupiklis, patalpintas į šilumos šaltinį (gruntą, artezinio šulinio ar telkinio vandenį). Kolektoriaus vamzdžiais cirkuliuoja neužšąlantis geoterminis skystis, kuris perneša šilumą iš šilumos šaltinio į šilumos siurblį. Čia atnešta šiluma išgarina šilumos siurblyje cirkuliuojantį freoną. Jo dujų temperatūrą dar padidina įmontuotas kompresorius. Ši šiluma perduodama toliau, į namo šildymo sistemą bei šilumos siurblio vandens baką, skirtą karštam vandeniui ruošti..  

Horizontalūs kolektoriai - dažniausias variantas, kai šalia namo 1,2 m gylyje nutiesiamas horizontalus vamzdynas (kolektorių). Jo ilgis priklauso nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, namo šilumos poreikio, grunto tipo. Štai molis šilumą atiduoda dvigubai geriau nei smėlis ar žvyras, todėl molyje tiesiamas kolektorius visada bus maždaug dvigubai trumpesnis nei smėlyje.

Vertikalūs kolektoriai naudojami tuo atveju, jeigu sklype nėra pakankamo ploto horizontalių sistemų klojimui arba gruntas yra labai akmenuotas. Gręžinio gylis taip pat priklauso nuo įvairiausių veiksnių. Gręžinyje skystis juda žemyn ir į viršų U formos vamzdžiu, parnešdamas gruntinio vandens šilumą į šilumos siurblį. Toks vertikalus kolektorius reikalauja labai mažai vietos. Tiesa, gręžimo darbai atsieina kiek brangiau.

Dar viena galimybė ― kolektorių įrengti tvenkinio ar ežero dugne. Žinoma, to daryti neįmanoma, jei vandens telkinys nėra privatus. Kolektoriaus vamzdžiai išguldomi bent 1,5 m gylyje ir kas 2 m prispaudžiami 4 kg svarsčiais. Vanduo energiją atiduoda daug lengviau nei žemė, todėl šilumos siurblio eksploatacijos išlaidos tokiu atveju būtų mažesnės nei naudojant grunto energiją. Geoterminio šilumos siurbliu bendras metinis efektyvumo rodiklis yra didesnis negu oras-vanduo šilumos siurblius. Žiemos metu šąlant orams oras-vanduo šilumos siurblio efektyvumas sparčiai mažėja, kai tuo metu geoterminio siurblio efektyvumas išlieka toks pat aukštas net ir šalčiausiomis dienomis.

Šilumos siurblys

Siurblys transformuoja iš aplinkos šaltinio išgautą mažos galios šilumos energiją, dar netinkančią pastato šildymui, į didelės galios šilumą. Pagaminta šiluma nukreipiama į pastato vandens šildymo sistemas ir karštam vandeniui ruošti. Šilumos siurblį sudaro 4 pagrindinės dalys: garintuvas, kompresorius, kondensatorius ir išsiplėtimo vožtuvas. Garintuvas ir kondensatorius atlieka šilumokaičių funkcijas.

Vandens šildytuvas/Akumuliacinė talpa

Vandens šildytuvas kaupia šilumos siurblio paruoštą termofikacinį vandenį. Vanduo paduodamas į vidaus šildymo sistemą ir ataušęs grįžta į akumuliacinę talpą. Įrenginys turi savo vamzdinę sistemą karšto vandens tiekimui į patalpas ir ataušusio grįžimui, daugiafunkcinę elektroninę valdymo sistemą su temperatūros matuokliu, cirkuliacinį siurblį ir panardinamą į katilą rezervinį elektrinį kaitintuvą (teną). Katile įrengtas gyvatukas, kuris ruošia karštą vandenį.

Skambinti
El.paštas